پاییز و زمستان 1402                   برگشت به فهرست مقالات | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


دانشکده مهندسی زراعی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، ساری، ایران
چکیده:   (51 مشاهده)
مقدمه و هدف: مطالعه رفتار خرید مصرف‌‌کنندگان یکی از ضروریات تحقیقات بازاریابی است. شمول آگاهی و منابع کسب آن جهت گسترش مصرف مواد غذایی سالم از جمله ماهی در کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. هدف از این مطالعه، بررسی مؤثرترین نوع دانش بر رفتار مصرف‌‌کنندگان ماهی‌‌ قزل‌‌آلای پرورشی و تعیین مهمترین منبع این اطلاعات است.
مواد و روش‌‌ها: در پژوهش حاضر برای تجزیه و تحلیل داده‌ها از روش‌های آمار توصیفی و آمار استنباطی استفاده شد. جامعه آماری مورد مطالعه خریداران و مصرف‌کنندگان ماهی پرورشی بوده‌اند که از فروشگاه‌های سرمزرعه و خرده‌فروشی‌های وابسته به مزارع واقع در سطح شهرهای آمل و فیروزکوه اقدام به خرید ماهی می‌کنند. حجم نمونه از طریق فرمول کوکران، 384 نفر تعیین شد که برای اطمینان 400 نمونه انتخاب شد. برای نمونه‌گیری از روش نمونه‌گیری تصادفی ساده استفاده شده است. داده‌های اصلی تحقیق نیز به صورت میدانی و با مصاحبه و پرسشنامه گردآوری شده است. و توسط محقق به صورت مصاحبه چهره به چهره با خریداران ماهی پرورشی تکمیل گردید. در این مطالعه ازالگوی معادلات ساختاری و تحلیل عاملی تأییدی جهت بررسی روابط علّی میان متغیرهای پنهان ترجیحات مصرف‌‌کننده، آگاهی، منابع اطلاعاتی و آمیخته‌‌های بازاریابی استفاده شد.  برآورد الگو با نرم‌‌افزار Amos انجام گرفت.
یافته‌‌ها: نتایج نشان داد سطح آگاهی با ضریب 0/641 بر ترجیحات مصرف‌‌کنندگان مؤثر است. همچنین آمیخته‌‌های بازاریابی با ضریب 0/606 و منابع اطلاعاتی با ضریب 0/265 بر آگاهی اثر مثبت و معنی‌‌داری دارند. آزمون تفاوت بین ضرایب نشان می‌‌دهد که مصرف‌‌کنندگان تفاوت معنی‌‌داری بین اطلاعات تغذیه‌‌ای و تولیدی نداشته و از نظر آنها، هر دو نوع اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
نتیجه‌‌گیری: خریداران ماهیان پرورشی به اطلاعات شخصی اعتماد بیشتری نسبت اطلاعات عمومی دارند. انواع منابع اطلاعات شخصی در شکل‌‌گیری رفتار خرید از اهمیت یکسانی برخوردار است. منابع رسانه‌‌های عمومی از اهمیت کمتری برخوردار است. در عناصر آمیخته بازاریابی، عنصرقیمت از سایر عناصر (دسترسی و محصول) تأثیر بیشتری در انتخاب و خرید مشتری دارد.

 
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: بازار محصولات کشاورزی و منابع طبیعی
دریافت: 1402/7/10 | پذیرش: 1402/11/4

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اقتصاد و بازار کشاورزی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 CC BY-NC 4.0 | Agricultural Market and Economics

Designed & Developed by : Yektaweb